Týdenní spotřeba vody v naší domácnosti

V chemii jsme dostali za úkol sledovat spotřebu vody v naší domácnosti za týden od 11. 1. do 18. 1 2022.

Zvolili jsme způsob pomocí zapisování čárek. Do každé místnosti, kde je voda, jsme pověsili papír a každý musel povinně udělat čárku po každém použití např. myčky, pračky, WC, ...atd. Na konci týdne jsme čárky spočítali a podle průměru se zjišťovalo jaká je spotřeba vody v pondělí, úterý, ve středu…atd. Následně jsme vyplnili tabulku a ze zjištěných údajů vypočítali, jaká je spotřeba vody za celý týden.  Na závěr tabulky jsme napsali opatření pro snížení spotřeby vody v domácnosti např. místo koupání se raději sprchovat, používat myčku při umývání nádobí, ... Dále jsme uvedli, kolik členů má naše domácnost a kde bydlíme, jestli na sídlišti, v panelovém domě nebo v rodinném domě. U některých žáků nás výsledky mile překvapily, ale u některých byla spotřeba až příliš vysoká. Podle různých údajů žáků 8. ročníku jsme zjistili, že největší spotřeba vody je většinou o víkendu, kdy jsou všichni členové domácnosti doma a probíhá větší úklid. Ve všední dny je spotřeba vody menší, protože děti jsou ve škole a rodiče v práci.

Průměrné výsledky měření:

4 členná rodina spotřebuje za týden cca 2500 litrů vody

6 členná rodina potřebuje za týden cca 3500 litrů vody

10 členná rodina spotřebuje za týden cca 6500 litrů vody

žáci 8. ročník

Přidáno 1. 2. 2022, autor: Vendula Dobešová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10