Soutěž finanční gramotnosti - finále Filipovy olympiády

Společně s dalšími šesti spolužáky jsem se letos přihlásila do soutěže Filipova olympiáda, kdy jsme si stáhli aplikaci Filip – poznej svět financí a během dvou měsíců procházeli připravená videa a následně vyplňovali testy.
Soutěž finanční gramotnosti - finále Filipovy olympiády

Protože jsme měli nejlepší výsledek ze všech škol, které se přihlásily v kraji Vysočina, postoupili jsme do celostátního finále.

V pondělí 28.3.2022 jsem společně se čtyřmi kamarádkami nastoupila v Křižanově do vlaku a jely jsme do Prahy, kde jsme přímo v České národní bance soutěžily s týmy žáků z ostatních krajů. Zde proběhlo celkem pět soutěží, ve kterých se zábavným způsobem testovaly naše znalosti v zacházení s penězi, hospodařením v domácnosti, v oblasti moderních platebních metod i finančních produktů. V rámci programu byla také prohlídka ČNB, kde jsme měly například možnost vidět druhou největší zlatou minci na světě, která váží 130 kilogramů a má hodnotu 100 miliónů.

Sice jsme se neumístily na prvních místech, ale soutěž jsme si užily a odvezly jsme si mnoho nových zážitků.

Za tým „Zubřic“ kapitánka Šárka Pličková

Zobrazení: Alba | Podle data

Filipova olympiáda


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10