Soutěž Zemědělství a lesnictví na Vysočině

V pátek 26. dubna 2024 se konala v sídle Krajského úřadu v Jihlavě soutěž Zemědělství a lesnictví na Vysočině. Ze školního kola postoupili Šárka Pličková a Martin Mašek.
Soutěž Zemědělství a lesnictví na Vysočině

Po přivítání všech účastníků v kongresovém sále a vyslechnutí studentské hymny, k nám krátce promluvil i hejtman kraje Vysočina pan Vítězslav Schrek a radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství pan Pavel Hájek. Dále byly soutěžícím přečtené pravidla a potom následoval samotný vědomostní test. Po dopsání testu byly na nádvoří sídla kraje připraveny od žáků České zemědělské akademie v Humpolci další soutěže. Jednalo se například o poznávání větviček stromů, vzorky různých rostlin, zrníček obilovin, semínek plodin, ale měli poznat i včelařské náčiní, různé druhy vajíček a lesnických pomůcek. Svoji zručnost mohli zkusit v řezání kulatiny na čas, zaseknutí sekerky do terče, a nebo si mohli zkusit kolik nadojí „mléka“ za jednu minutu. Všechny tyto soutěže byly také hodnoceny, kde nejlepších 11 soutěžících získalo odměny. Tady naši žáci žádnou cenu nevybojovali.

V hlavní soutěži vědomostního testu, kde prvních 20 nejlepších pojede na dvoudenní exkurzi po zemědělských farmách a lesnických provozech Vysočiny, se na nádherném 9. místě umístila Šárka Pličková. Tímto jí velice gratulujeme a přejeme jí, ať si užije svoji výhru. Ale také gratulujeme Martinovi Maškovi k 58. místu a oběma žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Eva Krejčí

Zobrazení: Alba | Podle data

Zemědělství a lesnictví na Vysočině


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10