Harmonogram otvírání škol, aktuální informace k 24. 4. 2020

Vážení rodiče, milé děti mateřské školy a milí žáci základní školy, informuji vás, že v současné době nemohou ředitelé škol vydat žádné vyjádření k otevření škol, ministerstvo školství by mělo do konce dubna vydat další doporučení.

HARMONOGRAM MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ K UVOLŇOVÁNÍ OPATŘENÍ V OBLASTI ŠKOLSTVÍ 15. 4. 2020 http://www.msmt.cz/harmonogram-uvolnovani-opatreni-v-oblasti-skolstvi

koronavirus-vykricnik
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v posledních dnech intenzivně spolupracovalo s ministerstvem zdravotnictví a epidemiology ohledně uvolňování mimořádných opatření v oblasti školství coby součásti celkového uvolňovacího scénáře. Návrat do škol v omezeném režimu se bude týkat zejména těch, kteří budou v letošním roce skládat státní, bakalářskou, maturitní, závěrečnou zkoušku či absolutorium. Do škol se pak budou moci na dobrovolné bázi vrátit také žáci prvních stupňů základních škol. Pro ostatní, včetně žáků některých speciálních škol, zůstanou školy do konce tohoto školního roku v převážném rozsahu uzavřeny. Harmonogram reflektuje současnou epidemiologickou situaci v ČR a je součástí uvolňovacích opatření ministerstva zdravotnictví a vlády. V závislosti na vývoj epidemiologické situace může být aktualizován nebo doplněn. Do konce dubna bude zveřejněn manuál, v němž budou upřesněny hygienické a další podmínky v souvislosti s postupným otevíráním škol. Ředitelé budou rozhodovat o otevření škol v případě, že budou dodržena všechna doporučení a podmínky.

 

dne 24. 4. 2020 Anna Knoflíčková, ředitelka školy

Přidáno 24. 4. 2020, autor: Anna Knoflíčková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10