Halloween v ZŠ Strážek

S rostoucí popularitou tohoto původně keltského svátku se i letos naše škola věnovala haloweenské tématice.
Halloween v ZŠ Strážek

V každém ročníku žáci pracovali se strašidelnou tématikou – vytvářeli portfolia, plnili všelijaké úkoly, malovali a vyráběli strašidelné výrobky. Na nástěnkách, chodbách i šatnách převládala podzimní a halloweenská výzdoba. Ve spoustě tříd potom svítila vydlabaná dýně – anglicky Jack o‘ Lantern.

Halloween se, převážně za oceánem, obvykle slaví tak, že koledníci po setmění obchází domy a koledují - hlásají „trick or treat“, což znamená něco jako „koledu, nebo něco provedu“. Tuto zvyklost si i letos vyzkoušeli na vlastní kůži žáci 9. ročníku, kteří v pondělí ráno ve strašidelných maskách obešli ostatní třídy. Nesměla chybět halloweenská písnička a vykřikování hesla „trick or treat“, za což si vykoledovali sladkosti, básničku či písničku. Na oplátku poté mladší žáky (ale i učitele) vyzdobili rtěnkou či fixami.

S Halloweenem je nicméně spjatý také svátek všech zemřelých, a i tomu jsme letos věnovali patřičnou pozornost.

Bc. Bořek Buršík

Zobrazení: Alba | Podle data

Halloween


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10