Výsadba dřevin na školní zahradě

V rámci hodin pracovních činností/člověk a svět práce jsme se rozhodli navázat na dřívější úspěšný projekt z roku 2018 - „Projekt 72 hodin – založení ovocného sadu“.
Výsadba dřevin na školní zahradě

Během projektu žáci vysázeli 4 jabloně, 2 třesně a 2 hrušně. Při výuce Pracovních činností, Přírodovědy i Prvouky se žáci učili péči o stromy, pozorovali změny sadu v jednotlivých ročních obdobích. V neposlední řadě nám již třešeň poskytla v letních měsících několik třešniček. Jelikož byl projekt úspěšný, rozhodli jsme se, že opět vysadíme další dřeviny. Tentokrát jsme vysadili bobulovité keře, přičemž každá třída sázela svůj keř. S každým keříkem budeme jako třída dále pracovat. V tomto týdnu budeme keře připravovat na nadcházející zimu. Samozřejmě nezapomínáme na dostatečnou závlahu, aby se nám keře uchytily a na jaře zazelenaly. V hodinách Přírodopisu, Přírodovědy a Prvouky budeme sledovat pupeny, květy a následně plody. V hodinách máme v plánu zaznamenávat, dokumentovat, fotografovat a porovnávat růst keřů.

A abychom nezapomněli i na ohroženou hmyzí říši, do okrasné zahrady před školní budovu jsme vysázeli také motýlí keře. Pro motýly je vůně keře neodolatelná a kvetoucí keř je velmi krásný.

Žáci a vyučující Pč, Čsp

Zobrazení: Alba | Podle data

Výsadba dřevin


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10