Olympiáda z anglického jazyka

Dne 16. února 2023 proběhlo v naší škole školní kolo anglické olympiády pro 6. – 9. ročník.

Žáci psali velký gramatický test s poslechovými cvičeními a byli hodnoceni i za jejich mluvený projev, při kterém porovnávali dva obrázky z nabídky. Celkem se zúčastnilo 20 studentů. V kategorii 6. a 7. ročník se na prvním místě umístil Tomáš Šípek, na druhém Radek Horký a na třetím Matěj Mašek. V kategorii 8. a 9. ročník se na prvním místě umístil Dominik Pavlík, na druhém Eliška Doleželová a na třetím Matěj Fic.

Vítězové školních kol automaticky postoupili do okresního kola, které probíhalo online formou na základě krátkého rozhovoru. Naši reprezentanti bohužel nezopakovali triumf ze školního kola a umístili se až v druhé polovině výsledkové tabulky. Za reprezentaci školy jim děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Bc. Bořek Buršík

Přidáno 22. 3. 2023, autor: Ilona Pličková