Preventivní program dm drogerie – Veselé zoubky

Ve čtvrtek 26. května se žáci 1. třídy v hodině prvouky věnovali péči o své zoubky v rámci preventivního programu drogerie dm.
Preventivní program dm drogerie – Veselé zoubky

Na začátek jsme si zazpívali písničku Zoubky - o tom, co je pro zoubky zdravé. Poté následovala krátká pohádka „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, nad projekty zdravé a nezdravé potraviny, které děti vytvářely jsme si zopakovali, jak je pro zoubky škodlivý cukr a ve kterých potravinách se nachází. Společně jsme si ukázali, jak si správně čistit zuby a podívali se, z čeho se vlastně zuby skládají. V pracovních listech jsme společně vyplnili několik úkolů, poté čekal na každého balíček, ve kterém byl zubní kartáček, pasta, přesýpací hodiny a žvýkačky, ze kterého měly děti velkou radost. Na závěr jsme si zopakovali básničku Zoubek, kterou jsme se učili zpaměti:

Zoubek

„Zoubek zkazí zakrátko,

bonbónek a lízátko.

Kdo má svoje zoubky rád,

ten se musí postarat!

Dá si mrkve, salátek

v úterý i ve svátek.

Dvakrát za den minut pár,

známá parta slaví zdar.

Sklovina je silná zas,

nemá tady místo kaz.

Bílé zoubky radost mají

a s pusou se usmívají.“

 

Mgr. Kateřina Ondřejková

Zobrazení: Alba | Podle data

Veselé zoubky


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10