První pomoc do škol

První pomoc podaná včas a správně může být rozhodující a může zachránit nejeden lidský život. Proto Červený kříž nabízí školám kurzy první pomoci. I na naší škole kurz, v letošním školním roce proběhnul a to 4. a 11. března.
První pomoc do škol

Pod odborným vedením zástupkyně této organizace Kristýny Havlíčkové se akce zúčastnili žáci 8. třídy. Cílem bylo získat nejen teoretické, ale zejména praktické dovednosti, jako je například resuscitace, použití defibrilátoru, zastavení masivního krvácení, první pomoc při infarktu, při zasažení elektrickým proudem, při popáleninách apod.

Pořádání tohoto kurzu se na naší škole stává tradicí a vyvrcholením je potom účast žáků 8. a 9. třídy v okresním kole soutěže mladých zdravotníků.

Mgr. Eva Kolářová