Od semínka k rostlince

Naše žákyně napsaly o přípravách na jarní práce na zahradě.
Od semínka k rostlince

Do školy mohou nyní chodit jen děti, jejichž rodiče vykonávají zaměstnání, která zajišťují důležité služby státu. A zrovna my dvě mezi ně patříme. Každé ráno se setkáváme v učebně v přízemí, kde se učíme, hrajeme si a povídáme. Je to moc hezká třída, ranní sluníčko nás tady vítá hned po příchodu. Tato třída má velká okna a na nich už nám klíčí semínka a rostou sazenice zeleniny a taky zde máme kvetoucí rostlinky např. petúnie.

O vše se postaraly paní učitelky, my jim trochu pomáháme a hlavně pozorujeme, jak semínka klíčí a rostou. Máme tady například papriky nebo petúnie. Paprice trvá nejméně 14 dní než začne klíčit. Důležité je teplo, světlo a voda. Rozsazují se po jedné sazeničce do truhlíků nebo kelímků. Až bude teplo a nebudou mrazy, vysadíme sazenice ven na školní zahradu.

Podívejte se na několik fotek.

V.  Dvořáková a K. Trávníčková