První pomoc do škol

Preventivní program První pomoc do škol pro žáky realizujeme ve spolupráci s KÚ Kraje Vysočina a zdravotnickým zařízením v Bystřici nad Pernštejnem.
První pomoc do škol

Dne 24.9. a 8.10 2021 se žáci 8.a 9.třídy zúčastnili výukového programu s panem Martínkem o první pomoci. Pan Martínek pracoval řadu let u záchranné služby v Bystřici n. P. a tak jeho výklad byl velmi zajímavý . Přivezl s sebou model figuríny i model novorozence, na kterých si každý vyzkoušel masáž srdce. Kromě těchto základních informací k první pomoci, uvedl metody první pomoci u případů, které se vyskytují velmi často např. první pomoc při astmatickém záchvatu, při kolapsovém stavu, infarktu myokardu, cévní mozkové příhodě, epilepsii, u diabetiků. 

 Na druhém setkání, které proběhlo 8.října, věnoval pan Martínek pozornost poskytování první pomoci při otravě alkoholem, při častých úrazech dětí na kole, zasažení ohněm, elektřinou. Pan Martínek nám také uváděl příklady situací z terénu, které byly zajímavé, ale i smutné. Na závěr jsme každý dostal test, ve kterém jsme zjistili, co jsme si zapamatovali a co si musíme ještě více zopakovat. Poslední lekce v rámci programu nás teprve čeká a je zaměřena na ukázku vybavení vozidel IZS Kraje Vysočina.

E. Kolářová,vyučující přírodopisu , A. Červinková, V. Schořová,žákyně 9. třídy 

Zobrazení: Alba | Podle data

První pomoc do škol


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10