Uran na Vysočině a přehrada Vír

Ve čtvrtek žáci 7. až 9. ročníku zavítali v rámci projektového vyučování do Městského muzea v Bystřici nad Pernštejnem a na přehradu Vír.
Uran na Vysočině a přehrada Vír

V muzeu je slečna průvodkyně provedla všemi expozicemi, ale největší pozornost jsme věnovali expozici nazvané Uran na Vysočině. Ve stísněných sklepních prostorách muzea jsme měli možnost zhlédnout ukázky důlních děl včetně výztuží, ukázky používaných mechanismů, nářadí a ochranných pomůcek, důlních svítidel a záchranářské techniky.

Z Bystřice, jsme se vydali na nedalekou přehradní nádrž Vír. Plánovaná prohlídka byla ovšem z technických důvodů zrušena. Počasí nám ve čtvrtek přálo, a proto jsme se vydali po levém břehu nádrže k Chudobínské borovici, kterou jsme v minulém školním roce podporovali svými hlasy při volbě Evropského stromu roku. Procházka to byla velmi příjemná a za vynaloženou námahu nám byl odměnou krásný pohled na vítězku ankety.

Domů jsme se sice vraceli trochu ušlí, ale přesto nabití vědomostmi a zážitky krásného podzimního dopoledne.

Mgr. Ilona Pličková

Zobrazení: Alba | Podle data

Uran na Vysočině a přehrada Vír


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10