Myslím, tedy jsem

Lektoři programu Kraje pro bezpečný internet připravili pro děti MŠ a žáky ZŠ v pátek 4. března 2022: fakta, informace, dezinformace ...a čemu vlastně věřit? O kritickém myšlení a digitální stopě, z cyklu přednášek bezpečný internet.
Myslím, tedy jsem

Hlavním cílem programu je pomáhat dětem a žákům najít cestu, aby se stali samostatnými mysliteli a čtenáři, kteří se dokážou na věci dívat z různých úhlů pohledu, budou zvídaví, budou cítit lásku k vědění a budou nést zodpovědnost za svět, ve kterém žijí. 

Dne 4. 3. 2022 se ve ZŠ a MŠ Strážek odehrála beseda Bezpečně na internetu aneb myslím, tedy jsem, která se zabývala poučením o bezpečnosti na internetu, a také tím, jaké nástrahy zde žáky mohou postihnout. Lektor žákům pouštěl různá videa, např. o tom, jak si zabezpečit Facebook a jak udělat to, aby fotky žáků neviděli úplně cizí lidé. Tomuto se věnovala převážně první hodina z celého bloku. Druhou hodinu žákům lektor povídal o dronech, hlavně o tom, kterého s sebou přivezl. Hned ze začátku žákům pustil video, které obsahovalo pohled na celý Strážek z veliké výšky. Poté jim pověděl, kolik tento dron stál, jaké má rozměry apod. Zajímavá informace, kterou se žáci dozvěděli, byla ta, že pro komerční využití a všeobecné zveřejnění musí být všechny drony s kamerou registrovány. Dále se žáci vydali do terénu, kde lektor účinkujícím ukázal létání s dronem, čímž beseda skončila a žáci se vypravili zpět do školy. Tato akce se velmi povedla a každý se dozvěděl něco nového, ať už o tom, jak se bezpečně pohybovat na internetu, nebo o dronech
a manipulaci s nimi.

Adéla Červinková, 9. ročník

Svět z ptačí perspektivy, drony, jak fungují, co umí.

Zobrazení: Alba | Podle data

Bezpečný internet


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10