Fyzika nás baví

Také v průběhu letošního roku probíhal kroužek pod názvem Fyzika nás baví. V hojném počtu jsme se scházeli každých čtrnáct dní a hravou formou objevovali taje fyziky.
Fyzika nás baví

První pololetí jsme se zabývali oblastí zvuku, jeho vzniku a šíření. Hledali jsme, co vše může vydávat zvuk, vyrobili vlastní hudební nástroje a jednoduchý provázkový telefon, který jsme také podrobili testování v terénu. Pokoušeli jsme se zahrát krátkou skladbu na pivní láhve naplněné vodou, což se mnohým opravdu dařilo a svůj sluch a důvtip jsme otestovali pomocí „sluchového puzzle“.

Druhé pololetí bylo zasvěceno nauce o světle. Blíže jsme se seznámili s naším „nejvěrnějším přítelem“ stínem. Vyzkoušeli jsme si zahrát stínové divadlo a popsali fáze našeho Měsíce. Po optických klamech jsme si pohráli se zrcátky, zjistili vlastnosti obrazu, který v rovinném zrcadle vzniká a vyrobili vlastní periskop a lupu.

Nahlédnout do naší „kuchyně“ můžete v krátkém videu v sekci Školní videa.

                                  Mgr. Ilona Pličková

Přidáno 15. 7. 2019, autor: Ilona Pličková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10