Zeměpisná olympiáda 2022

Vítězové školního kola zeměpisné olympiády reprezentovali školu ve Strážku v okresním kole. Ze školního kola postoupili za každou kategorii 3 účastníci. Velmi dobrého umístění dosáhli Robin Šidlo (7.m.) a Radek Horký (11.m.), v kategorii A, 6. ročník.
Zeměpisná olympiáda 2022

Výsledkové listiny ČR podle kategorií zde

Výsledková listina ZŠ Strážek - okresní kolo

Žáci prokázali, že se umí prosadit v konkurenci velkých základních škol a to máme výběr z malého počtu žáků ve třídách.

Zájem žáků o zapojení do odborných soutěží máme, soutěžící si přípravou a účastí rozvíjí vědomosti nad rámec běžné výuky a změří síly s ostatními soutěžícími z celého Česka, a v případě úspěchu se zúčastní mezinárodních geografických soutěží.

Zeměpisná olympiáda je oborovou soutěží pro žáky a studenty. Do soutěže se prostřednictvím školního kola mohou zapojit všichni žáci druhých stupňů základních škol (6. až 9. třídy) a studenti středních škol v Česku (osmiletých gymnázií). Soutěž je určena pro všechny, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě i kolem sebe.

Anna Knoflíčková, učitelka zeměpisu

Přidáno 12. 3. 2022, autor: Anna Knoflíčková