Bystřicko čte dětem aneb Petr Kubes čte dětem

Dne 11. 10. 2023 k nám do ZŠ a MŠ Strážek zavítal herec z Národního divadla v Brně pan Petr Kubes v rámci projektu Bystřicko čte dětem.
Bystřicko čte dětem aneb Petr Kubes čte dětem

Čtení proběhlo celkem 4x. První skupinu tvořili mladší žáci z 1. - 3. ročníku. Pan Kubes četl ukázku z knihy Zuzany Pospíšilové – Strašidelný dům. Kniha byla velice napínavá, a tak jedna kapitola nestačila. Pan Kubes si s dětmi povídal o strašidlech a o jeho dětství. Na konci čtení malí fanoušci čekali na autogram. Druhou skupinu tvořili žáci 4. - 5. ročníku. Zde byl i výběr knihy odpovídající starším čtenářům, a to ukázka z knihy Malý princ od A. S. Exupéryho. Děti poslouchaly dialog malého prince s liškou o přátelství a předání toho nejdůležitějšího tajemství:

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné."

Třetí čtení si přišli poslechnout žáci 2. stupně a to 6. - 9. ročník. Pro ně měl pan Kubes připravené slavné postavy a scény z děl od W. Shakespeara. Následovala diskuze a otázky na tělo.

Na poslední čtení zavítal pan Kubes do Mateřské školky, kde po obědě čekali uloženi v postýlkách ti nejmladší posluchači. Na spaní si tak mohli poslechnou pohádku O pejskovi a kočičce.

V odpoledních hodinách v 16:00 byla beseda pro veřejnost, kde se zájemci mohli dozvědět více o životě, divadelních rolích pana Kubese a také zajímavosti ze zákulisí.

Mgr. Kateřina Ondřejková

Bystřicko čte dětem