Halloween

Již třetím rokem se na naší škole 31. října pořádal projekt na téma původně keltského svátku – Halloween.
Halloween

Naši žáci napříč ročníky pracovali se strašidelnou tématikou a plnili různé úkoly, malovali a vyráběli strašidelné výrobky a zdobili třídy i chodby rozmanitou výzdobou.

Tento svátek se, převážně za oceánem, obvykle slaví tak, že koledníci po setmění obchází domy a koledují - hlásají „trick or treat“, což se dá přeložit jako: „koledu, nebo něco provedu“.

I v letošním roce si tento zvyk vyzkoušeli žáci 9. ročníku, kteří v úterý ráno ve strašidelných maskách obešli ostatní třídy a poprvé i školku. Nechyběla Halloweenská písnička a několikrát zazněla i věta „trick or treat“. Ostatní poté odrecitovali básničku, či zazpívali písničku (od třetí třídy v anglickém jazyce) a za ni si vykoledovali sladkou odměnu.

S Halloweenem je samozřejmě spjatá také Památka zesnulých, a i té jsme letos věnovali patřičnou pozornost.

Bc. Bořek Buršík