Festival vzdělávání

Také v letošním školním roce řeší žáci 9. třídy naší školy a jejich rodiče složitý problém: Kam po základní škole? Proto se každoročně zúčastňují Festivalu vzdělávání ve Žďáru nad Sázavou. Letos se uskutečnil 9.listopadu.
Festival vzdělávání

V prostorách kulturního domu bylo rozmístěno několik desítek stánků zaměřených na různé obory, kde školy a učiliště z Vysočiny prezentovaly to nejlepší, co mohou svým studentům nabídnout. Žáci, pedagogové, rodiče se mohli zastavit u stánků zaměřených na služby, hotelnictví a gastronomii, stavebnictví, zemědělství, všeobecné vzdělávání, umělecké obory včetně zdravotních a sociálních služeb. Součástí akce byly soutěže žáků o ceny.

Celkově je festival jednou z aktivit, které mají žáky a jejich rodiče seznamovat s možnostmi studia po základní škole.

Mgr. Eva Kolářová