Žáci základní školy si připomněli významný den

Žáci základní školy ve Strážku si každoročně připomínají Den válečných veteránů.
Žáci základní školy si připomněli významný den

Položením věnce u pomníku padlých v 1. světové válce na náměstí ve Strážku uctili 11. 11. památku válečných hrdinů. Vzpomínkovou akci organizuje pan Petr Brychta.  11. listopad byl pro oslavy vybrán symbolicky, neboť toho dne roku 1918 bylo ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války. Symbolem Dne veteránů se stal květ vlčího máku. To má svůj původ v básni Na flanderských polích, kterou recitovala Jana Pavelková, žákyně devátého ročníku. Slova poděkování pronesl místostarosta Městysu Strážek pan Stanislav Pečinka.

 

Anna Knoflíčková, ředitelka ZŠ a MŠ Strážek

Zobrazení: Alba | Podle data

Den válečných veteránů


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10