Soutěž mladých zdravotníků

V pátek 5. května jsme se zúčastnili soutěže mladých zdravotníků ve Žďáře nad Sázavou.
Soutěž mladých zdravotníků

Vyrazili jsme ráno po šesté hodině. Hned jak jsme dorazili do Žďáru nad Sázavou, tak jsme šli na místo konání soutěže. Shromáždilo se tam celkem patnáct družstev, z toho dvě byly z naší školy. Bylo pro nás připraveno sedm stanovišť. Na prvním stanovišti byla situace při autonehodě, kterou jsme zvládli nejlépe ze všech družstev. Pak jsme měli ošetřit tepenné krvácení z nohy a z ruky, dále jsme měli sestavit nosítka z připravených holí a přiložených oděvů, ošetřit stav při podchlazení a zastavit tekoucí krev z nosu. Na dalších stanovištích jsme si měli poradit s epileptickým záchvatem, dušením, panickou atakou. Vyzkoušeli jsme si různé techniky vázání obvazů, první pomoc při zásahu elektrickým proudem a resuscitaci dospělého člověka a miminka.

Nezískali jsme sice první místo, ale dalo nám to hodně zkušeností do života. Po ukončení akce jsme si zašli na občerstvení a pak jeli domů. Bylo to pro nás všechny velice podnětné, bavilo nás to a příští rok bychom se soutěže rádi zúčastnili znovu.                                      

                                 I. Christiánová-žákyně 8. třídy

Zobrazení: Alba | Podle data

Soutěž mladých zdravotníků


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10