První den ve škole

Naši prvňáčci ve své nové třídě.
První den ve škole
     Nastalo úterý 1.září a nedočkaví prvňáci přicházeli spolu s rodiči k základní škole ve Strážku. Co je čeká? Paní učitelka, kterou moc neznají? Noví kamarádi? Jaké to bude? V jejich očích byla zvědavost, ale také pýcha, vždyť už jsou "školáci".
     Rodiče přišli trochu s obavami, zda jejich dítě v 1.třídě obstojí, jestli bude všemu rozumět a nebude-li zlobit.
     Po uvítání paní učitelkou Janou Konečnou uklidnila svými slovy paní ředitelka Anna Knoflíčková všechny rodiče. Spolu s panem starostou Vlastimilem Tvarůžkem je ujistili, že všichni ve škole i mimo ni jsou připraveni poskytnout prvňáčkům kdykoliv jakoukoliv pomoc a spolu s paní učitelkou se dobře o jejich děti postarají.
     Poté děti dostaly placku žáka 1.třídy a dárky od pana starosty. Pan Kodras děti vyfotil a pak se mohly sesednout kolem ostrova, který vyrostl uprostřed třídy a popovídat si s paní učitelkou. První domácí úkol byl na světě - namaluj svůj ostrov a nezapomeň ho podepsat svým jménem. Napsat své jméno už umíš a vše ostatní se ve škole určitě naučíš.
                   Mgr. Jana Konečná

První den 1 .třída