Výlet do brněnského podzemí

Dne 21. června se žáci 8. ročníku, v doprovodu paní učitelky a paní asistentky, vydali na výlet do Brna, na prohlídku podzemí pod Zelným trhem.
Výlet do brněnského podzemí

Vyrazili jsme brzy ráno od autobusové zastávky ve Strážku. Autobusem poté jsme vyjeli na vlakové nádraží v Tišnově, kde jsme nasedli na vlak a zamířili směr Brno.

Po příjezdu bychom se mohli vydat ihned do podzemí, ale my jsme si výlet ozvláštnili návštěvou místní Vaňkovky. Jakmile si všichni nakoupili, co chtěli, vykročili jsme směrem na Zelný trh.

Prohlídkou v podzemí nás provázel průvodce Mirek, jenž byl velmi vtipný. Zajímavá byla hlavně mučírna, kde jsme si prakticky vyzkoušeli k čemu se dříve používala. Viděli jsme unikátní a tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů, které jsou 6 až 8 metrů pod povrchem. Dozvěděli jsme se, jak se v minulosti uchovávaly potraviny, víno a pivo a čím se podzemní prostory osvětlovaly. Po prohlídce jsme se všichni šli naobědvat opět do Vaňkovky. Po obědě jsme si ještě mohli každý něco málo dokoupit.

Pak nastal čas odjezdu. Výlet byl náročný, ale zajímavý. Dozvěděli jsme se opět nové informace a spokojeně jsem se vraceli domů.

Klíma Kryštof-žák 8. třídy

Brněnské podzemí