Finále soutěže Poznej Vysočinu

K velkému finále vědomostní soutěže Poznej Vysočinu se z každé školy probojují jen dva nejlepší. Letošní ročník školu ve Strážku velmi úspěšně reprezentovali Radek Horký (42. m.) a Adéla Koukolová (23. m.), která se umístila mezi čtyřicítkou nejlepších.
Finále soutěže Poznej Vysočinu

Oba soutěžící získali za účast pamětní list a dárkové předměty, Adéla se těší na květnový zájezd do Prahy. O umístění kromě počtu získaných bodů za správné odpovědi rozhoduje čas odevzdání testu. V krajském kole soutěže si žáci základních škol zdaleka nevystačí jen s tím, co si vyslechnou při výuce ve třídě, finálové kolo vyžaduje dokonalejší přípravu. Téměř tři desítky testových otázek totiž pokrývaly široký záběr regionálních znalostí, ať už se jednalo o zajímavé rozhledny v kraji nebo třeba jména hejtmanů.

www.kr-vysocina.cz

Výsledková listina zde

Soutěž se konala v pátek 25. března 2022 v sídle krajského úřadu Kraje Vysočina a byla zahájena slavnostním uvítáním panem hejtmanem Vítězslavem Schrekem.

Anna Knoflíčková, učitelka zeměpisu

Poznej Vysočinu