Projektový den - "Učíme se společně"

Čtvrtek 14. února byl na naší škole dnem projektovým s názvem „Učíme se společně“ – „Let´s learn together“. Navštívili nás žáci 4. a 5. ročníku ze ZŠ Moravec a společně s našimi žáky z 5. ročníku se zúčastnili dopoledne plného aktivit, her a zajímavých či
Projektový den - "Učíme se společně"

Před vyučováním se žáci z Moravce zastavili v naší učebně Zařízení péče pro děti I. stupně, kde si zahráli stolní hokej, zaboxovali si na boxovacím pytli a zrelaxovali na odpočinkovém vybavení místnosti.

První 3. vyučovací hodiny se týkaly anglického jazyka. Žáci plnili na stanovištích úkoly, které se zapisovaly na kartu. Za odměnu dostali portfolia a přehled anglické gramatiky. Konverzaci si vyzkoušeli s rodilým mluvčím Davidem Frasem, který na naší škole vede v tandemu s vyučujícím anglického jazyka hodiny konverzace.

V dalších dvou hodinách se žáci společně s vyučujícími zabývali ve fyzikální učebně pokusy s teplotou a ve školní dílně si vyrobili mini geodesku.

Po obědě ve školní jídelně jsme se s žáky a paní učitelkou ze školy z Moravce rozloučili a projektový den z projektu Modernizace učeben a Šablony II byl u konce.

Mgr. Zdenka Horká