Filipův pohár

Dne 24. 1. se v České národní bance v Praze konal 2. ročník soutěže Filipův pohár určený pro šesté ročníky základních škol a víceletých gymnázií.
Filipův pohár

Jedná se o celostátní soutěž zaměřenou na finanční gramotnost. Čtrnáct základních škol a gymnázií, které vyhrály krajské kolo, vyslaly ze svých škol 5 žáků.

ZŠ a MŠ Strážek prezentovali tito žáci: Červinková L., Vališová E., Klíma P., Islami L. a Roudenský Marian. Soutěžící zúročili znalosti získané při přípravě na krajské kolo, procvičili si své logické uvažování v pěti hrách. Jednou soutěží byla úniková hra, kterou představila Policie České republiky. U každé skupinky byl po dobu soutěže ambasador, který přidělenou pětici vedl, povzbuzoval a hodnotil. Po urputném boji obsadili žáci naší školy krásné 12. místo. Za odměnu jsme se šli podívat do Návštěvnického centra ČNB. Cestu na vlakové nádraží jsme si zpříjemnili pohledem na známé pražské památky.

Reportáž ze soutěže je ke shlédnutí na odkazu https://decko.ceskatelevize.cz/video/e223411000160124

Mgr. Kateřina Dvořáková