Edukativně - stimulační skupiny

Vzdělávání dětí a spolupráce s rodiči je pro nás prioritou. Realizace probíhá každé pondělí od 15 do 16 hodin po dobu 10 týdnů (říjen - prosinec 2019).
Edukativně - stimulační skupiny

Mateřská škola Strážek nabízí rodičům a jejich dětem plnící povinné předškolní vzdělávání možnost nadstandardního odpoledního hrazeného kroužku Edukativně – stimulační skupiny (ESS).

Skupiny jsou programem, který si klade za cíl komplexní a systematický rozvoj předškolních dětí. Hravou formou podněcuje schopnosti, dovednosti a funkce důležité pro zvládání trivia. Snaží se v dětech probouzet zvídavost, pomáhá jim postupně si zvykat na cílenou práci, soustředit se na činnosti úkolového typu, pracovat a komunikovat v kolektivu, dodržovat pravidla, atd. Program úzce souvisí s problematikou školní zralosti a připravenosti.

ESS jsou postavené na spolupráci rodiče x dítě, dítě x dítě.

Přidáno 28. 10. 2019, autor: Kateřina Dvořáčková