Drakiáda

Nastal podzim, dostavilo se babí léto a tedy i čas pouštění draků. Určeným dnem se stal pátek 14. října.
Drakiáda

O půl třetí jsme se sešli u mateřské školy. Trochu zataženo, ale nepršelo, bylo i docela teplo, ale co nám chybělo, byl vítr.  Přesto jsme vyrazili na kopec „pod vodojemem“. Tady občas vítr zafoukal, ale na draky to nestačilo. Některým se podařilo svého draka dostat do vzduchu, chvíli ho tam udržet, pak ale draci opět padli dolů. Vydali jsme se tedy zpět, na „výletiště“. Zde na děti již čekala soutěžní stanoviště, dílnička a ohniště. Během soutěží si vyzkoušeli svoji zručnost, šikovnost i trpělivost. Trefit draka, umístit kroužky na správnou tyč, přenést míček na lžíci a postavit věž z brambor není jen tak. Odměnou pro všechny pak byl malý balíček sladkostí a pro posilněnou sněhová pusinka a k tomu teplý čaj. Kdo si zasoutěžil, mohl si následně vyrobit větrník a malého dráčka jako dekoraci. Rodiče mezi tím opékali vuřty a povídali si. A posilněni opečeným vuřtem, si mnoho dětí užívalo hromady listí. Není divu, že se některým nechtělo ani domů. Bylo to pohodové odpoledne, které si všichni užili. Všem, kteří přišli a těm, kteří pomáhali při organizaci, děkuji a brzy zase na shledanou.

Ivana Červinková