Adaptační kurz

Tento článek je o adaptačním programu, který byl určený pro žáky 6. ročníku. Jeho název byl "STARTUJEME" a trval 3 vyučovací hodiny. Tento program se uskutečnil 9. 9. 2020 od 10:10 do 12:40 hodin.

Když lektorky přišly za námi, tak se nás ptaly, o čem asi tak budeme mluvit a hrát hry. Řekli jsme, že o spolupráci a jak se k sobě máme chovat. Byla to pravda! A tak jsme přistoupili k první aktivitě.

AKTIVITA 1

Rozdělili jsme se do dvou skupin a schovali se za deku. Střídali jsme se, a když lektorky odkryly deku, vykřikli jsme jméno toho, kdo byl za dekou. Byla to legrace. Týmy se jmenovaly ,,Řízek” a ,,Svíčková”. V této aktivitě vyhráli ,,Řízci”.

AKTIVITA 2

Při další aktivitě jsme seděli a říkali, jací jsme podle pravdy, ale muselo to být podle prvního písmena našeho jména. Tato činnost byla zajímavá, při které jsme se dozvěděli něco o našich kamarádech.

AKTIVITA 3

V této aktivitě jsme dostali každý loď, do které jsme vypisovali, co nás baví a co děláme ve volném čase. Poté jsme si tyto informace vzájemně prezentovali. Všichni měli zajímavé věci a dozvěděli jsme se o sobě spoustu nových zajímavostí.

AKTIVITA 5

Jako předposlední aktivitu jsme si házeli míčkem. Když jsme to zvládali, přidaly nám další míček, až jsme měli 3 neboli celou tenisovou rodinku. Toto nám šlo trochu méně, ale dali jsme to.

AKTIVITA 6

Poslední aktivita byla ,,klávesnice”, kdy každý musel zmáčknut aspoň jedno číslo a zvládnout to za co nejkratší čas. Pokud si to dobře pamatuju, měli jsme asi půl minuty na 4. nebo 5. pokus.

A to byla krátká zpráva o adaptačním kurzu. Děkujeme slečnám - lektorkám za krásné tři hodiny.

Daniela Antonyová, 6. ročník

Přidáno 6. 10. 2020, autor: Ilona Pličková