Milá trepko velká!

Jsme rádi, že jsi zavítala do naší školy. I když jenom mezi žáky 6.třídy a do hodiny laboratorní práce z přírodopisu.
Milá trepko velká!

Nejdříve jsme pro tebe založili senný nálev. Ve sklenici jsme zalili domácí seno, ne seno kupované, vodou ze sudu, z kaluže, někteří z rybníka. Nesměli jsme seno zalít chlorovanou vodou z kohoutku. Potom jsme na tebe museli čekat celý týden. Dočkali jsme se. Pod mikroskopem jsme pozorovali nejen tebe, ale i tvé kamarády. Bobovku velkou ze skupiny nálevníků a váleče koulivého ze skupiny zelených řas. Po tomto setkání si budeme dlouho pamatovat tvůj tvar buňky, jak jsme museli posouvat podložní sklíčko na stolku mikroskopu, protože jsi utíkala ze zorného pole. Pohyb ti umožňují brvy na povrchu buňky. Stejně teď už chápeme, proč váleč koulivý. Pro jeho charakteristický koulivý pohyb. A co napsat závěrem, milá trepko? V příštím roce, v tuto dobu, opět na shledanou.

 

Žáci 6.třídy a E. Kolářová - vyučující přírodopisu

Zobrazení: Alba | Podle data

Milá trepko velká!


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10