Základní školu ovládl Halloween!

Původně keltský lidový svátek se oficiálně slaví 31. října; do naší školy však masky dorazily s malým zpožděním, tedy v pondělí 1. listopadu.
Základní školu ovládl Halloween!

Ačkoli se u nás Halloween nijak výrazněji neslaví, jeho popularita stále roste. A není divu. Obléct si strašidelnou masku a jít s kamarády koledovat sladkosti a dobroty - to zní jako zábava nejen pro ty nejmenší. Koledníci po setmění obchází domy a hlásají „trick or treat“, což znamená něco jako „koledu, nebo něco provedu“. 

Tuto zvyklost si letos vyzkoušeli na vlastní kůži žáci 9. ročníku, kteří v děsivých maskách za hudebního doprovodu a zpěvu obešli ostatní třídy a vykoledovali si sladkosti, básničku či písničku. Na oplátku poté mladší žáky (ale i učitele) vyzdobili dle svého gusta rtěnkou, sazemi či fixami. 

Žáci z prvního stupně si popovídali o Dušičkách, památce zesnulých a v různých projektech porovnávali Dušičky s Halloweenem. Děti 1.třídy šly zapálit svíčku na místní hřbitov.

Jana Konečná

Zobrazení: Alba | Podle data

Halloween


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10