Evropský den jazyků

Se 7., 8. a 9. ročníkem jsme úspěšně oslavili tzv. Evropský den jazyků. Hlavním cílem byla oslava jazykové rozmanitosti. Letošní Evropský den jazyků se nesl v duchu rozšiřování všeobecných znalostí a ochutnávek z různých koutů Evropy.
Evropský den jazyků
V úvodu se žáci seznámili se zajímavostmi ohledně jazyků – například kolik se jich v EU používá, co se v jakém jazyce jak řekne, jaké jsou nejrozšířenější jazyky EU, a hlavně, proč je důležité věnovat čas studiu cizího jazyka.
Abychom probudili u žáků míru soutěživosti, následovalo využití aplikace Kahoot. Žáci měli odpovídat na otázky nejrůznějšího typu. Nechyběli idiomy, nejdelší slova vybraných jazyků, fotografie míst a další.
Po soutěži byla možnost dobrovolné ochutnávky zvolených produktů. Z nejzajímavějších lze vyzdvihnout želé z růží či černý čaj s mlékem.
Pevně věřím, že si žáci „oslavu“ užili. A tímto jim děkuji za aktivní přístup.
 
 
Bc. Anna Matušková

Zobrazení: Alba | Podle data

Den jazyků


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10