Mikulášská nadílka

Tradiční nadílka v základní i mateřské škole.
Mikulášská nadílka

Den nám všem začal jako obvykle o půl osmé, první vyučovací hodinou, ve které jsme se však neučili, ale všichni žáci 8. ročníku a dvě žákyně z 9. ročníku jsme se oblékali a chystali na letošní Mikulášskou nadílku.

V osm hodin jsme vyšli směrem k první třídě. Nikdo z nás neměl žádné strašidelné masky, a proto jsme mohli všichni za našimi prvňáčky. Po odříkání krásně připravených básniček, jsme našim statečným prvňáčkům pomalovali tvářičky nějakými těmi srdíčky. Ve 2. a 3. třídě se nás děti už skoro nebály a všichni, i když někteří až na poslední chvíli, si na nějakou tu básničku vzpomněli a nikoho jsme si s sebou odnášet nemuseli. Ve 4. a 5. třídě se děti nebály téměř vůbec. Hříšníkům, kteří si nepřipravili básničku na odčinění svých hříchů a kterých bylo oproti předcházejícím třídám znatelně více, byl od Mikuláše udělen příklad, který byl přiměřený jejich znalostem. Jeden žáček byl dokonce až tak otrlý, že nesouhlasil se svými hříchy a tvrdil, že je úplně bez hříchů. Toho jsme si museli vzít s sebou, ale on si to po cestě rozmyslel a přiznal všechny své hříchy. Tak jsme ho jenom pěkně pomalovali, on si dokonce vzpomněl i na básničku, my jsme ho vrátili panu učitelovi a dostal i balíček jako ostatní. Poté jsme se vydali do 6., 7. a zbytku 9. ročníku. Zde nadílka proběhla velmi rychle i přes to, že jim Mikuláš dával místo básniček příklady, dřepy a kliky.

Nakonec jsme zavítali do mateřské školy, kde byly děti snad nejhodnější. Všichni jsme šli za nimi, všichni se ze začátku hodně báli, ale nakonec si většina také nechala na tvářičky namalovat nějaké to srdíčko. Poté nám krásně zatančili a zazpívali.

Po skončení nadílky, ve zbytku 4. vyučovací hodiny, jsme se odlíčili a trochu odpočinuli.  Celý tento den jsme si díky našemu skvělému kolektivu náležitě užili.

Jana Pavelková

žákyně 8. ročníku