Noc s Andersenem

Protože si svět v únoru připomněl 190 let od narození J. Verna, rozhodli jsme se věnovat letošní Noc s Andersenem právě tomuto významnému spisovateli, jehož knížky jsou plné napětí a vynálezů a jsou protkány dobrodružstvím.

V pátek dne 23. 3. se tedy na „Cestu kolem světa za 80 dní“ společně vydalo celkem 48 dětí z 1. stupně. Statistika Noci s Andersenem 2018
Než však vyrazili na „cestu“, bylo pro ně připraveno vystoupení členů divadla ÚDIF neboli Úžasného divadla fyziky. A tak ve škole tryskala voda, mrzlo či dokonce šlehaly ohně různých barev. Ale nebojte – vše bylo pod naprosto bezpečnou kontrolou mladých fyziků. Jejich vystoupení děti nadchlo a není se co divit, protože i my dospělí jsme se zaujetím sledovali všechny pokusy. Po krátkém oddechu už na děti čekala slíbená cesta kolem světa vedoucí setmělou školou, na které postupně prošly Londýnem, Egyptem, Indií, Čínou, Japonskem a Amerikou, setkaly se také s pirátem, bankovním lupičem a detektivem a plnily různé úkoly. Po zvládnutí celé stezky jim připadla sladká odměna.

Pak se všichni uložili ke spánku a ještě než se školou rozhostilo ticho, byl ten správný čas na přečtení pohádky na přání. Druhý den jsme se rozcházeli domů s dobrým pocitem, že se nám ta letošní „Noc“ vydařila.  Vše by však nebylo možné bez našich skvělých pomocníků, a tak je třeba poděkovat všem, kteří se jakkoli podíleli na tom, aby si děti celou akci tolik užily.

Statistika Noci s Andersenem

Mgr. Lucie Christianová

 

Přidáno 5. 4. 2018, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10